Login

Únorovka podruhé

Únorovka podruhé

Druhá, dotáčecí akce v lomu Mexiko v sobotu 27.2.2016 proběhla za účasti dronu. Byl proveden sestup do Gotické štoly a rovněž prověřen současný stav Únorové propasti potápěčem pod sestupovou šachtou ze 4. patra štol.

Mezitím, co Mejla natočil rozhovory s Jirkou Hovorkou, skupina Švejda M., Švejda J. a Pepa Kanta vystrojila sestupovou cestu do hlavního portálu Gotiky a odtransportovala část podvodní techniky. Při tom byli filmováni kameramanem Michalem z dronu. Dále skupina vystrojila sestup do Únorové propasti ze štoly 4. patra.

Následně sestoupila do Gotiky druhá skupina: kameraman a režisér v jedné osobě Mejla D., DrKozel a Petr Chmel. Potápěč Petr konstatoval částečné usazení kalu od minulé akce. Rovněž doplnil drobné detaily do mapových materiálů.

Výstup z lomu Mexiko byl zároveň pojatý jako nácvik vytažení těžších batohů pomocí lana. Na 80 metrů vysoké vertikále se "batůžky" s potápěním jinak celkem pronesou... :-)

Akce byla zakončena znamenitými žebírky a podpůrným dvanáctistupňovým ležákem v krčmě v Letech....

Děkujeme Michalovi za ochotu poskytnout svůj vrtulník i svoje filmařské dovednosti.

DrKozel

Účastníci:
v rozhovoru vystoupil: Jirka Hovorka
potápěč: Petr Chmel
hrubá pracovní síla: Švejda M., Švejda J., Pepa Kanta
realizační a organizační tým: DrKozel, Mejla D.

Jako host kamera - dron: Michal Kadoch

...


Výstup na pozicefoto © ChmelEpesní kufřík s robotem elegantně sbalený do terénufoto © DrKozelBradva Švejdové připravují sestup do lomu Mexikofoto © ChmelBílý dron v akcifoto © ChmelRealizační tým zleva: Jirka Hovorka, DrKozel, Michal Kadoch a v zákrytu rejža Mejla D.foto © ChmelRežisér nabádá Michala ke ztvárnění svých zvrhlých vizí. Jirka jen přihlíží v němém úžasu.foto © DrKozelMezitím Pepa dovazuje lano...foto © Chmel...a Marek Š. medituje před dlouhým sestupem...foto © Chmel...aby vystrojil cestu.foto © ChmelPřistávací manévr... (óóó, Drone veliký)foto © Chmel...přesně do opatrovnické náruče DrKozlafoto © ChmelDrKozel motající se do vlastních uzlů před sestupemfoto © ChmelPepa (vlevo) a Jirka Š. pokračují v sestupu s plným pytlem podvodních krámůfoto © ChmelLezci pak na dně Gotiky čekají na zbytek (vlevo Jirka Š a Pepa Kanta)foto © DrKozelDron v únorovém slunci odlétá ze scényfoto © DrKozelPotápěč Petr na laněfoto © DrKozelPoetika zčásti zamrzlého jezírkafoto © ChmelTypický profil štol na Americefoto © ChmelFosilní žebřík v nejzazším koutu štolfoto © DrKozelA konečně sám mistr obrazu Mejla D. foto © ChmelA ještě jednou velký režisér tentokrát zavěšený nad hladinou Únorové propastifoto © DrKozelPetr po vynoření z Únorovkyfoto © DrKozelVaginální vstup do sestupové šachty není v počáteční pasáži nijak příjemnýfoto © ChmelNaopak gigantický portál Gotiky je velkolepýfoto © ChmelBradva Švejdové se v portálu chystají na výstupfoto © ChmelZatímco Mejla s Pepou batohy vytahují nahoru, DrKozel zajišťuje hladký průběh a navěšení břemene uprostřed vertikályfoto © ChmelPohled na jezírko ze stěny je úchvatný...foto © Chmel...ale není čas na poetiku - batohy samy nevyskočífoto © ChmelBradva Švejdové dokončují úklid lan (Marek je ten starší vlevo!)foto © DrKozel

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy