Login

Únorovka podruhé

Únorovka podruhé

Druhá, dotáčecí akce v lomu Mexiko v sobotu 27.2.2016 proběhla za účasti dronu. Byl proveden sestup do Gotické štoly a rovněž prověřen současný stav Únorové propasti potápěčem pod sestupovou šachtou ze 4. patra štol.

Mezitím, co Mejla natočil rozhovory s Jirkou Hovorkou, skupina Švejda M., Švejda J. a Pepa Kanta vystrojila sestupovou cestu do hlavního portálu Gotiky a odtransportovala část podvodní techniky. Při tom byli filmováni kameramanem Michalem z dronu. Dále skupina vystrojila sestup do Únorové propasti ze štoly 4. patra.

Následně sestoupila do Gotiky druhá skupina: kameraman a režisér v jedné osobě Mejla D., DrKozel a Petr Chmel. Potápěč Petr konstatoval částečné usazení kalu od minulé akce. Rovněž doplnil drobné detaily do mapových materiálů.

Výstup z lomu Mexiko byl zároveň pojatý jako nácvik vytažení těžších batohů pomocí lana. Na 80 metrů vysoké vertikále se "batůžky" s potápěním jinak celkem pronesou... :-)

Akce byla zakončena znamenitými žebírky a podpůrným dvanáctistupňovým ležákem v krčmě v Letech....

Děkujeme Michalovi za ochotu poskytnout svůj vrtulník i svoje filmařské dovednosti.

DrKozel

Účastníci:
v rozhovoru vystoupil: Jirka Hovorka
potápěč: Petr Chmel
hrubá pracovní síla: Švejda M., Švejda J., Pepa Kanta
realizační a organizační tým: DrKozel, Mejla D.

Jako host kamera - dron: Michal Kadoch

...


Výstup na pozicefoto © ChmelEpesní kufřík s robotem elegantně sbalený do terénufoto © DrKozelBradva Švejdové připravují sestup do lomu Mexikofoto © ChmelBílý dron v akcifoto © ChmelRealizační tým zleva: Jirka Hovorka, DrKozel, Michal Kadoch a v zákrytu rejža Mejla D.foto © ChmelRežisér nabádá Michala ke ztvárnění svých zvrhlých vizí. Jirka jen přihlíží v němém úžasu.foto © DrKozelMezitím Pepa dovazuje lano...foto © Chmel...a Marek Š. medituje před dlouhým sestupem...foto © Chmel...aby vystrojil cestu.foto © ChmelPřistávací manévr... (óóó, Drone veliký)foto © Chmel...přesně do opatrovnické náruče DrKozlafoto © ChmelDrKozel motající se do vlastních uzlů před sestupemfoto © ChmelPepa (vlevo) a Jirka Š. pokračují v sestupu s plným pytlem podvodních krámůfoto © ChmelLezci pak na dně Gotiky čekají na zbytek (vlevo Jirka Š a Pepa Kanta)foto © DrKozelDron v únorovém slunci odlétá ze scényfoto © DrKozelPotápěč Petr na laněfoto © DrKozelPoetika zčásti zamrzlého jezírkafoto © ChmelTypický profil štol na Americefoto © ChmelFosilní žebřík v nejzazším koutu štolfoto © DrKozelA konečně sám mistr obrazu Mejla D. foto © ChmelA ještě jednou velký režisér tentokrát zavěšený nad hladinou Únorové propastifoto © DrKozelPetr po vynoření z Únorovkyfoto © DrKozelVaginální vstup do sestupové šachty není v počáteční pasáži nijak příjemnýfoto © ChmelNaopak gigantický portál Gotiky je velkolepýfoto © ChmelBradva Švejdové se v portálu chystají na výstupfoto © ChmelZatímco Mejla s Pepou batohy vytahují nahoru, DrKozel zajišťuje hladký průběh a navěšení břemene uprostřed vertikályfoto © ChmelPohled na jezírko ze stěny je úchvatný...foto © Chmel...ale není čas na poetiku - batohy samy nevyskočífoto © ChmelBradva Švejdové dokončují úklid lan (Marek je ten starší vlevo!)foto © DrKozel

Zpět na hlavní výpis

 https://speleoaquanaut.cz/clanek-setkani-ekra-2022-a-40-let-vyroci-szs-1-473
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://vimeo.com/89159235
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy