Login

Speleoforum 2016

Speleoforum 2016

Od pátečního odpoledne 22. do neděle 24. dubna se ve Sloupu konal jubilejní 35. ročník setkání jeskyňářů - Speleoforum 2016.

Po páteční dopravní anabázi na D1 a pozdním příjezdu bylo o něco méně času na popivení s kumpány než obvykle a tak jsme mohli v sobotu bez následků hned od rána sledovat program nabitý mnoha zajímavými přednáškami a filmy.

Za náš klub jsme měli možnost promítnout publiku zbrusu nový díl z dokumentárního cyklu o lomech na Americe (který se ve finální verzi brzo objeví i na našem webu). Následovala přednáška o našich expedicích na mexickém Yucatánu moderovaná Zdenálem Motyčkou a Danem Hutňanem. A do třetice jsme prezentovali potápěčský výlet Radka Teichmanna a Tondy Ptáčka - náročný ponor až do 3. sifonu Emergence du Ressel ve Francii. Protože však Radek doma dělá kotrmelce s ledvinovou kolikou, musel být omluven z účasti a Dan Hutňan uvedl jen jeho krátký videopříspěvek.

Vzhledem k jubileu byl slavnostní závěr Speleofóra poněkud obohacen. Nejprve skvostná Natálie z Cirqueonu rozpálila publikum půvabem i bravurní improvizací na šálách. Následovalo tradiční předávání krtečků – cen České speleologické společnosti za významné počiny v uplynulém roce. Poté „galavečer“ pokračoval performancí ohnivých tanečníků a tanečnic s LEDkami  a koncertem kapely Dikobraz hrající k tanci i poslechu na bizarní nástroje...

Ani letos nechyběla možnost nedělní exkurze do vybraných jeskyní Moravského krasu. My jsme se pro tentokrát vydali do nevelké jeskyně Okrouhlík. V doprovodu sympatické Mariky si užili žebříky v několika hezkých dómech a čas vyplnili z větší části asistencí při fotografování.

Povedený 35. ročník Speleofora byl ve znamení pohody ...

DrKozel

...

Noční Sloup foto (c) IPoSquadra Azura foto (c) IPoSpeleoforum 2016foto (c) IPoPředsálífoto (c) IPoVýstava prezentačních materiálůfoto (c) IPoMapa Sak Kay v Mexikufoto (c) IPoDebata nad novými spelovaky s Antonínem Hlavizňou (2. zleva)foto (c) IPoAtrakce pro účastníky - Rórafoto (c) IPoNatálie se dokáže parádně odvázatfoto (c) IPo...slušný...foto (c) IPoBrčka na Okrouhlíkufoto (c) Jan MoravecDetail výzdobyfoto (c) Jan MoravecZasněná průvodkyně Marikafoto (c) Jan MoravecNepovolí...!foto (c) Jan MoravecDóm se žebříkyfoto (c) Jan MoravecMejla svítí na krapasfoto (c) Jan MoravecMarek obdivuje počmáranej stropfoto (c) Jan Moravec...umělecké dílo má na svědomí matka příroda...foto (c) Jan Moravec

Zpět na hlavní výpis

 https://speleoaquanaut.cz/clanek-setkani-ekra-2022-a-40-let-vyroci-szs-1-473
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://vimeo.com/89159235
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy