Login

Natáčíme v Podtraťovce

Natáčíme v Podtraťovce

Podruhé, téměř tradičně (téměř, jelikož tradičně to bude po třetím opakování) jsme se sešli na louce pod Podtraťovou jeskyní. V 18h 21.6.2016, aby i pracující nepřišli zkrátka nějakým zkrácením pracovní doby.
V hojném počtu 5 kusů jsme začli transportovat speleovaky a lahve k vodě.  Vlastně transportu se zúčastnili  jen tři tahouni: Tomáš, Pepa a Tomáš junior.  Ostatní netahouni Petr a Mejla se převlíkli do sucháčů a jako dvé herečky z karavanu sestoupali po žebřících až k vodě, kde si smontovali cajky na potápění. Jelikož je v jeskyni tma, tak se povedlo Mejlovi hodit si masku do vody a tím ji ztratit.

Mezitím si skupinka tahounů odskočila prolézt komín až k druhému hornímu vchodu, cestou obdivovali krápníkovou výzdobu, která je v jeskyni pouze v jednom dómku.
Potápěči pořizovali video a s klesajícím kalem hráli hru na honěnou. Mejla prohrál v 55 metrech a Petr o kus dál v 61m. Cesta k hladině probíhala standardně nejdřív v dusíkovém opojení a mlácení přilbou o stěny jeskyně a pak už jen mlácením helmy a nakonec poklidnou dekompresí v první studni.
Po 40 minutách v 10st vodě bylo přece jen chladno.
Podpůrný tým odebíral vzorně odkládané vybavení a díky nim akce trvala 3,5 hodiny a všichni se ve zdraví sešli u aut na louce.

MejlaD.

Portál Podtraťovky nad tratíPotápění, jeskyně, Český krasSraz před akcíPotápění, jeskyně, Český krasNosič Lemi s bagážíPotápění, jeskyně, Český krasPotápěč Pepa na kolejíchPotápění, jeskyně, Český krasRejža MejlaD jde do gumyPotápění, jeskyně, Český krasLemi junior kontroluje equipmentPotápění, jeskyně, Český krasLemi senior dře jak bůvolPotápění, jeskyně, Český kras...a Pepa dělá Saxanu.Potápění, jeskyně, Český krasPetr Chmel mačká čudlík na spoušti a ostatní se fotí. Zleva: rejža MejlaD, Lemi senior, Lemi junior, PepaPotápění, jeskyně, Český krasFoto z připravovaného videa - PodtraťovkaPotápění, jeskyně, Český krasTemná puklina s křišťálovou vodou klesá pod hranici 60 metrůPotápění, jeskyně, Český kras

Zpět na hlavní výpis

 https://speleoaquanaut.cz/clanek-setkani-ekra-2022-a-40-let-vyroci-szs-1-473
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://vimeo.com/89159235
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy