Login

Memoriál Martina Honeše 2017 - lom Amerika

Memoriál Martina Honeše 2017 - lom Amerika

Tradiční vzpomínkovou akcí jsme si 8. dubna připomněli památku našeho kamaráda Martina Honeše. Lom Amerika u Mořiny se otevřel v 9 hodin, abychom mohli sjet auty až k lomovým jezírkům. Po filmařích tu ještě zbylo několik kulis, jednou z nich je most, spojující oba břehy a tak je možné suchou nohou dojít až k zátarasu bránícímu lom před invazí koupačů.

My však zůstali hned pod příjezdovou cestou a rozložili grilovací propriety a občerstvení pro účastníky. Naopak kladenský tým potápěčů se rozhodl dojet až na východní břeh jezírek a spojil příjemné s užitečným. V rámci akce trénovali tažení raněného potápěče na nosítkách pod vodou. Další skupinka potápěčů využila možnosti potápění ve větším z jezírek. A nechyběla ani otužilecká vložka Karolíny. Mezitím si přišli na své prckové, kteří nejprve absolvovali turnaj v kuličkách a pak exkurzi do místních přístupných štol 5. a 4. patra.  (Mimochodem stojí za pozornost, že všechna mrňata znají Pikaču, ale o kuličkách slyšeli zjevně poprvé v životě :-) ).

Vzpomínkového happeningu se však tentokrát účastnilo poměrně méně lidí než v loňských letech, což bylo dáno ne až tak ideální předpovědí a rovněž nepřítomností některých tahounů z našeho týmu. Omluveni byli například Bradva Švejdové, kteří se v době akce teprve vraceli z Vietnamu, Radek a Tonda, kteří zrovna odjeli bádat do jeskyní ve Francii, Mejla, který se toho času potápí v jeskyních v Mexiku či Petr, který zrovna odjíždí rovněž do zahraničí.

Závěr patřil opět projevu Dana Hutňana, který zavzpomínal jak na Martina tak na nedávno zesnulého Tomáše a věnoval oběma klukům jeskyňářské šipky, které spolu s Růží pro Martina vhodil symbolicky do jezírka...

Akce se zdařila a jelikož ani počasí nebylo nakonec nejhorší, odjíždíme spokojeni. Brána Ameriky se za námi zavírá ve dvě odpoledne.

DrK

...

 

Kotlíkářifoto (c) PiotrekAsistentifoto (c) PiotrekSmažič buřtůfoto (c) PiotrekHlídač buřtůfoto (c) PiotrekBuřty pro mrňata a gulášek pro pányfoto (c) KantaPaní Honešová (dáma v brýlích - ta bez fousů - v brýlích s fousama je Dan Hutňan)foto (c) PiotrekRychlá rota z Kladnafoto (c) KantaPoctivý kladenský výcvikfoto (c) PiotrekFigurantovi klepajícímu kosu není ani v nejmenším co závidětfoto (c) PiotrekStydlivý otužilec ukrývající se za filmové kulisyfoto (c) PiotrekAnděl si navléká křídlafoto (c) PiotrekMisionář Dan Hutňan opět nezklamal kultivovaným proslovemfoto (c) PiotrekRůže pro Mahonyhofoto (c) KantaVrhnout pietu do vln proti větru a neskončit jako Big Lebowski vyžaduje jistý fortelfoto (c) PiotrekPříprava důlku pro kuličkový mačfoto (c) PiotrekSesterský soubojfoto (c) PiotrekKuličky, zdá se, oslovují starší generacifoto (c) PiotrekStrašidla uvítají každé dobrodružství s tátamafoto (c) KantaNení velkých překážekfoto (c) KantaNávrat z tajemných štolfoto (c) KantaVelká Amerika a velký svět filmufoto (c) Kanta

Zpět na hlavní výpis

 https://speleoaquanaut.cz/clanek-setkani-ekra-2022-a-40-let-vyroci-szs-1-473
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://vimeo.com/89159235
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy