Login

Znovu na Hranické, 19.5.2017

Znovu na Hranické, 19.5.2017

Naši borci Radek a Toník opět spolupracují v Hranické propasti. Byla při tom tentokrát i ČT24:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/2124912-do-hranicke-propasti-se-opet-vydali-potapeci

Hlášení z ponoru přináší Radek: "Po kratší zimní pauze jsme navázali na spolupráci se skupinou ZO ČSS 7-02 Hranický kras a obnovili přípravy pro práce na HP v hloubkách pod 100m. Jedná se o mapování hlubších pasáží jeskyně, zajištění potápěče při ponorech pod 150m, pomoc při hledání teplého vývěru atd. Plánujeme sérii přípravných hlubokých ponorů s cílem sladit postupy a seznámit se důkladně s prostředím jeskyně. Kvalita vody, viditelnost je na HP velice proměnlivá a tedy je důležité znát všechny cesty pro případnou orientaci i při viditelnosti 20cm, která není výjimkou.

V současné době na HP viditelnost v jezírku oněch 20cm, tak jsme zvědaví, jaká bude voda v nižších partiích. Dnešní ponor jsme naplánovali do hloubky 100-110 m, se zajištěním SMRB. Při ponoru budeme kromě výše uvedených činností prověřovat i stav záložních RB a procvičovat postupy přechodu z jednoho přístroje na druhý.

Do vody jsme šli Čanis, Mišák, Tonda a já. Ponor probíhal bez problémů, Michal končil na hloubce cca 60m a řešil natažení nové šňůry pro účely další práce, a my jsme pokračovali dále dolů. V průběhu sestupu jsme prováděli domluvené procedury, po dosažení hloubky 100m jsme provedli poslední kontrolu stavu vybavení a vydali se zpět k povrchu. Po 180 minutách opouštíme dekostan a míříme na hladinu.

Vzhledem k velkému objemu nainstalovaného monitorovacího vybavení v HP, je zde mnoho kabelů a propojovacích šňůr, orientace v malé viditelnosti je proto trochu složitější a je tedy důležité se v jeskyni správně orientovat.

Super akce a těšíme se na pokračování spolupráce s přáteli z východu naší země.

Za ZO Hranický kras se akce účastnili potápěči David Čani a Michal Guba, za Speleoaquanaut Tonda Ptáček a Radomír Teichmann

Naše použité vybavení (Radek a Tonda):

zádový RB+2x3l O2

záložní SMRB+2x1,7l Tx,O2

stage 12l Tx

1,7l argon

1,7l vzduch do křídla

u vstupu stage 12l O2

+ další běžné vybavení bez Plzně

Radek T.

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy