Login

Testovačka tažných koní….

Testovačka tažných koní….

Po celkem dlouhé době se nám podařilo dorazit upgrade našich skútrů z olověných baterií na technologii Li-Ion. Výsledkem je 1/3 hmotnost a 2x větší kapacita! Po prvních úpravách, kdy skútr a my s ním pod vodou letěli jako střela, i italský top výrobek zaostával, se nám podařilo úspěšně odpálit motor - nevydržel, bylo mu moc teplo. Tak jsme museli ubrat šťávu a jsme zpět na obvyklých rychlostech, ale motor drží. Rychlost je důležitá, ale ne za cenu hořícího motoru, hlavně, že již nebudeme muset tahat ty „chlapský“ skútry s váhou okolo 70 kg a délkou přesahující některé naše kamarády potápěče.

Tak a je to tady, vstávačka v 6:00 a hurá na Borek otestovat rychlosti a výdrž našich nadopovaných tažných koní. U vody se potkáváme s klubovými kolegy, voda vypadá parádně až mrazivě…

Po 130 minutách strávených v chladnější vodě na Borku, které jsem přežíval převážně v poloze na Supermana za skútrem a k tomu zateklé rukavici po loket, byl výsledek pazoura jako bych jí neměl, záda jako kdyby mě někdo permanentně lískal klackem do kříže, až se nemůžu ohnout, ale hlavně naměřené časy a hodnoty pro spočítání výdrže skútru. Takže úkol splněn, ale stejně budeme ještě provádět další měření odběrů proudu na motoru a jízdy s různými konfiguracemi ustrojení lahví.

Pro příště určitě topení a neděravou rukavici!

autor článku: Radek Teichmann
foto: Miloslav Dvořáček

...

Poloha Supermanfoto (c) Miloslav Dvořáček 2017

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy