Login

Medúza 2014

Medúza 2014

Jirka Čermák nám poslal své zážitky z expedice do systému Medůza...:

...

"Dlouho jsem se těšil na expedici do Černé Hory, na konci srpna (20.-31.8.2014). Kluci plánovali explorovat za 3. sifonem. Tentokrát jsem měl býti součástí skupiny nosičů, což by udělalo výrazně dobře postavě.

Z mých domluvených lidí do auta odstoupila nakonec i řidička a majitelka auta, takže mi Honza Sirotek zařídil spolujízdu o den později s Marikou a jejím týmem. Byť prý její Škoda Scout už takhle narvaný byl, moc se mi to nechce věřit.

Ještě během nakládání a pak během cesty se dozvídám, že tábor, který je méně fyzicky namáhavý (u kláštera) na odnos věcí není z důvodů vysoké vody použitelný, tedy míříme na staré tábořiště k Dalovicovi. Navíc předchozí skupina na místě zjistila, že je zaplavený sifon v jediné plazivce v celé cestě v Termitišti… tedy cesta dozadu k sifonům je uzavřena. I v místech, kde se normálně traverzuje po lanech musíme použít člun…

Padlo rozhodnutí zmapovat vstupní partie a prozkoumat Velký Labyrint. Sice existuje stará mapa Bělehradských jeskyňářů, o její přesnosti a úplnosti se spekuluje.

Následujících několik dní vyrážíme do jeskyně vždy rozdělení na 3 – 5 družstev. První dvě se plně věnují mapování, jedno až dvě jsou průzkumná a jedno je fotografické.

Celkem za 5 dní intenzivní práce zmapováno skoro 4 km chodeb Zároveň vznikla fotodokumentace části jeskyně, kde jsme předtím nikdy nebyli. Ve dvou místech jsme se dostali nepochybně velmi blízko povrchu, nicméně povrchokopecká horečka skončila po několika hodinách neustálým sesouváním materiálu zhora.

Poslední den u Dalovice si dávám šťastný relax. A na konci to bereme přes Durmitor a Crne jezero (s přespáním) domů. Koleno už se uklidnilo, špeky díky neuvěřitelnému kuchaři Gasovi…neubyly.

Významnou posilou letošního týmu byla skupina polských speleologů z Klubu Speleologiczneho Politechniki Wroclavskiej.

A ještě díky Honzovi Sirotkovi za uspořádání i za podklady.

...

Letní expedice Medúza 2014 se zúčastnili: Kazimierz Buchman, Petr Celý, David Čápek, Jiří J. Čermák, Daniel Furgał, Luboš Glier, Jaroslav Gregor, Jakub  Grzęda, Tomáš Havelka, Vít Kaman, Michał Kamiński, Agata Kulawczyk, Marika Kučerová, Anna Magiera, Jacek Malinowski, Štěpán Mátl, Andrzej Mazur, Piotr Mielnik, Zdeněk Motyčka, Agnieszka Noculak, Vojtěch Pazderka, Agata Pęciak, Magdalena Piosek, Adam Pyka, Paweł Ruda, Jan Sirotek, Jagoda Siwek, Zuzana Túčková, Zdeněk Večeřa, Szymon Wawrzyniak, Ariel Wcisło a Andrzej Żak.

...

Ukázkové nakročení maperaSpousta životaZasintrované pohřebiště netopýrůNedaleko k povrchu... zřejmě......odtud zatraceně fouká...

Zpět na hlavní výpis

stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://vimeo.com/89159235
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy