Login

Chýnovská jeskyně leden 2020

Chýnovská jeskyně leden 2020

Dne 22. 1. 2020 - po delší odmlce jsme se rozhodli pokračovat v Chýnovské jeskyni a to úklidem. Po loňských akcích spojených s mapováním jeskyně a videogrammetrií zůstalo v jeskyni několik natažených šňůr, které sloužily k přesnému zaměření velikosti jeskyně.

Proto skupina tří jedinců z klubu, jmenovitě Petr Chmel, Pepa Kanta a Mejla Dvořáček vyrazila v ranních hodinách zamrzlou krajinou k Chýnovské jeskyni.

Po přivítání chýnovskými kolegy a nabídnutí pomoci s transportem do Homolova jezírka začala samotná akce. Pomocnou ruku přidali Franta Krejča, Luboš Hájek a Hanka Štěrbová, zkušeni borci, takže materiál byl kompletně u vody za půl hodinky.

Po nastrojení a smontování fototechniky sestávající z několika blesků a čidel se Petr a Mejla zanořili a cestou do Hořické chodby se jali fotit. Focení dominoval neustálý boj s technikou a únik před všudypřítomným kalem, který se zvedal ze dna a padal ze stropu. Nicméně po 25 minutách dvojice dospěla na konec Hořické chodby, kde Petr odvázal šňůru z nainstalované dlaždice a betonovou dlaždici si cvaknul na křídlo aby začal balit šňůru, nutno podotknout, že v nulové viditelnosti. Mejla mezitím povypínal blesky a dal se na ústup po šňůře ven.

Po 39 minutách se dvojice vynořila v Homolově jezírku z hloubky 36,3 metru a podařilo se jí cestou sbalit šňůru z Hořické chodby. Chodby Element a Chobot čekají na příští akci.

Mejla

...

Chýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaDChýnovská jeskyně foto (c) MejlaD

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign