Login

Chýnov - 18. červen 2020

Chýnov - 18. červen 2020

Kal v jeskyni po naší poslední akci už sedl, tak je nejvyšší čas vyrazit na další. S Petrem Chmelem a Michalem Koutem jedem hezky po ránu, ať máme čas pokecat s chýnovákama.

Prší jak z konve, ale na čistotu vody by to nemělo mít vliv, po přebalení transporťáku jdem do díry. Franta, Pepa a Luboš jsou ostřílení borci a jeskyni znaji líp než svoje nové boty, takže jsme u vody za půl hoďky. Já montuji foťák a Petr svoje RB Liberty LITE od Divesoftu. Po 20 minutách se noříme do křištálu, ale studeného. Dneska chceme sbalit zbytek šňůr po videogrammetrii, ať je jeskyně hezky čistá pro další potápečské návštěvníky.

Cestou dolů fotíme, s Petrem nám to už jde jak v manželství po 8 letech, kdy víme, co druhej potřebuje a ještě si nelezem na nervy...

Řekl jsem si, že červen je idealní na focení ve smyslu “Dneska zakalíme, woe!!”. Vizuálně to vypadá náramně, tak radši nemyslím na to, jaká to bude slepecká pakárna zpátky na hladinu. Na konci chodby jménem Element to otáčíme, tedy já sklopím blesky a na poslední chvíli popadnu šňůru a ve žluté temnotě se vracím, ale Petr to má náročnější. Musí navázat konec šňůry do prázdného bubnu a namotávat a cestou odřezávat vyvázání. Je jasné co by se stalo, kdyby říznul tu nesprávnou šňůru. Radši nemyslet.

Ve 26 m zkouším čekat na Petra u dlaždice, která sloužila jako vyvazovací bod při videogrammetrii. Ale jelikož není vidět na špičku nosu a ani neslyším žádné bubliny (aby taky jo, když má Petr RB), ke všemu jsem se rozklepal zimou, takže pomalu vystupuji na hladinu. Do Chýnovské jeskyně se nedá moc teple oblékat, jelikož transport je dost záživný a jeden se u toho zapotí jak příslovečné dveře. To vše má za následek klepání kosy v 9,5 stupňové vodě v tekoucím sucháči.

Po 5 minutách se vynořuje i Petr, dokonce s kotvící dlaždicí, a jelikož se nedaří vytáhnout uřezanou šňůru z hladiny, musí zpátky dolů ji uvolnit. Nakonec vše dobře dopadlo, oba jsme na hladině a šňůra sbalená, mužeme se plazit zpátky na déšť.

V teple klubovny u čaje a sušenek, jelikož tentokrát Franta zakázal Hance napéct bábovku pro pražáky, zhodnocujem dnešní potápění a hlavně koupelnovou scénu ve filmu Rafťáci, na který všichni periferně čučíme.

Mejla

...

 

 

 

 

Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D. 2020Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D. 2020Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D. 2020Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D. 2020Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D. 2020Chýnovská jeskyně foto (c) Mejla D 2020Zleva Petr, Mejla a Michal - přípravy před zanořením Petr Chmel s rebreatherem Divesoft Potápěč se připravuje zanořit do Chýnovské jeskyně

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign